۱۰ نوع از پست های رسانه ی اجتماعی که باعث جذب کاربران می شود

۱) سوال پرسیدن

اگرچه روشی قدیمی است ولی هنوز کاربرد فراوانی دارد، امروزه رسانه های اجتماعی مانند سکوی پرتاپ هستند، شما میتوانید سوالی را مطرح کنید و اگر جواب های زیادی را دریافت کردید یعنی شما به هدفتان رسیده اید. 

۲) پرکردن جاهای خالی

این روش مانند طرح سوال است و کاملا مانند هم عمل می کنند. شما میتوانید برای مثال سوالی را مطرح کنید یا متنی را بنویسید، جاهای خالی را در معرض دید قرار دهید و از کاربران و مشتریان خود بخواهید که به آن ها پاسخ دهند.

۳) پیشنهاد و راهکار رایگان

محتوا و مطالبی که در رسانه های اجتماعی خود قرار می دهید باید مفید و آموزنده باشد طوری که مخاطبان و مشتریان فقط جهت گذراندن وقت از آن استفاده نکنند.

۴) جداسازی مخاطبین به ۲ گروه

برای جذب مخاطبین بیشتر شما باید اطلاعات کافی و مفید از کاربران خود داشته باشید، الویت های آن ها را بدانید تا به این وسیله مطالب مرتبط را بیش تر کنید.

۵) عنوان مرتبط

از موضوعات مربوط به حرفه ی خود استفاده کنید و این اطمینان را حاصل کنید که مطلبی را که به اشتراک میگذارید کاملا مرتبط است و به حاشیه نمی پردازد.

۶) محتوایی جذاب برای کاربران بیشتر

به اطلاعات شخصی مشتریان خود توجه کامل داشته باشید و کاملا آن ها را مد نظر بگیرید. این را به خاطر داشته باشید که سریعترین روش بازاریابی روش دهان به دهان است، به این معنا که هر مشتری شما را به دوست، همکار و اطرافیان خود معرفی می کند.

۷) ویدیو

امروزه غول های رسانه ی اجتماعی اینستاگرام، فیسبوک و … هستند به طوری که شما از طریق آن ها می توانید بهترین ویدیو های مربوطه را پخش کنید، ساخت و پخش ویدیو بهترین روش برای معرفی برند و شرکت است.

۸) نوستالژی

Throw back Thursday) TBT ) از هشتگ های معروف اینستاگرام است. وقتی شما میخواهید در صفحه ی خود از عکس ها یا مطالب قدیمی بگذارید میتوانید از این هشتگ استفاده کنید. این روشی قدیمی ولی بسیار پرطرفدار است با این کار شما می توانید در رده های سنی مختلف مشتری داشته باشید.

۹) عکس

تصاویر همیشه جذاب تر از متون هستند و این یک حقیقت ثابت شده است که عکس گیرایی بیشتری برای جلب مشتری دارد چون به مشتری این اجازه را می دهد که از قدرت تخیل خود استفاده کنند. ولی نباید فراموش کنیم که دراین میان ویدیو از همه فراگیر تر است.

۱۰)ارتقا و ترفیع

آمار و ارقام نشان داده اند که ۳۵% از کاربران و طرفداران یک برند همیشه دنبال ترفیع و ارتقا هستند و از این طریق به روز می مانند .۴۲% از مشتریان هم بیشتر جذب تخفیفات و پیشنهاد های ویژه می شوند.

در نتیجه رسانه های اجتماعی روز به روز در حال پیشرفت هستند، پس شرکت ها و اشخاص باید خودشان را با این روند سریع مطابقت دهند.

 

نظر خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *