۱۰ مهارت ضروری دیجیتال مارکتینگ ازسال ۲۰۱۶

دیجیتال مارکتینگ و استراتژی های مربوط به آن روز به روز در حال افزایش است به طوری که شرکت سیسکو (Cisco) پیش بینی کرده است که در سال ۲۰۱۹ کاربران اینترنت به ۳٫۹ بیلیون یعنی بالاتر از نصف جمعیت کره ی زمین خواهد رسید. برطبق پیش بینی شرکت فربز (Forbes) در سال ۲۰۱۷، ۷۰ در صد از ترافیک های اینترنتی به خاطر دیدن ویدیوی آنلاین است و ۷۸ درصد از خرید های مردم به خاطر تاثیر رسانه های اجتماعی است. به طوری که کاربران گوشی های هوشمند  ۱۵۰ بار در روز به گوشی خود سر میزنند. در آخر ۶۲ درصد از شرکت ها در سال های آینده، وب سایت هایی را برای خرید آنلاین آن هم از طریق گوشی طراحی خواهند کرد.

۱) محتوا

شرکت های بازاریابی باید مطالب و موضوعاتی را جمع آوری کنند که برای تمام سال ها باشد به عبارتی دیگر قدیمی و نا معتبر نباشد.

۲) ویدیو کلیپ

ویدیو نقش مهمی در تبلیغات دارد به طوری که شرکت های بازاریابی با ساخت و پخش کردن ویدیو با نام برند خود می توانند بسیار در این حوزه موفق و معروف شوند که لازمه ی این موفقیت، ساخت ویدیویی جذاب و با محتوا است.

۳) طراحی وب سایت

طراحی وشکل وب سایت اولین موردی است که مشتریان و بازدید کننده ها را به خود جذب میکند به همین دلیل داشتن وب سایتی با طراحی و شکلی دوستانه و جذاب بسیار مهم است.

۴) رسانه ی اجتماعی

توجه به رسانه های اجتماعی روز به روز در حال افزایش است و شرکت های بازاریابی نگاه ویژه ایی به آن ها دارند. به طوری که می توانند از آن ها در جهت تبلیغات کار خور استفاده کنند.

۵) امنیت

ازآن جایی که بیشتر مشتریان به صورت آنلاین خرید می کنند، امنیت شبکه و سایت نقش ویژه ایی را در این حوزه ایفا میکند به طوری که هکرها نتوانند به اطالاعات شبکه دسترسی پیدا کنند.

۶) روانشناسی مشتری

توانایی شناخت و درک رفتار مشتری از بخش های مهم در اهداف بازاریابی دیجیتال است، که خود این نیازمند مهارت است. شرکت های دیجیتال مارکتینگ باید کاملا به چگونگی برخورد با مشتری و دریافت پیام در مکالمات مشتری تسلط داشته باشند.

۷) تجزیه و تحلیل اطلاعات و داده ها

اطلاعات و داده ها بدون شناخت و به کار نبردن آن ها چیزی نیستند، به همین علت شرکت های دیجیتال مارکتینگ باید یک تجزیه و تحلیل گر دیجیتال داشته باشند تا بتواند از این اطلاعات استفاده ی بهینه کند.

۸) ارتباط مردمی

شاید عجیب به نظر برسد ولی انسان خوبی بودن در این حوزه یک مهارت لازم و ضروری است که این شامل برخورد درست با مشتری، انجام خدمات مشتری به طور کامل است، به عبارتی دیگر باید مشتری محور باشید.

۹) بهینه سازی جستجو

این روزها مردم از اینترنت برای تحقیق و پیدا کردن اطلاعات استفاده می کنند که این نیازمند سیستمی جستجو گر حرفه ای است. وب سایت شما باید این توانایی را داشته باشد که خیلی سریع مشتری را به مورد جستجوکرده برساند.

۱۰) بازاریابی از طریق تلفن همراه

امروزه بیشتر مردم از تلفن همراه هوشمند برای بیشتر کارها ی دیجیتال مانند دیدن روزانه ایمیل، جستجوی اطلاعات و……استفاده می کنند. شما به عنوان یک شرکت دیجیتال مارکتینگ باید بخشی را داشته باشید که شامل افرادی باشد که مهارت های لازم در ارتباط با بخش های تلفن همراه را داشته باشند چون کاملا کاری متفاوت است.

نظر خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *