دلایل نیاز به استراتژی در دیجیتال مارکتینگ

برطبق مطالعات اخیر۴۷ درصد از تجارت های مربوط به حوزه ی دیجیتال مارکتینگ بدون داشتن استراتژی مشخص و واضح در حال فعالیت هستند که همین امر باعث میشود آن ها به نتایج دلخواه خود نرسند.در اینجا می خواهیم به دلایل نیازاستراتژی در حوزه ی دیجیتال مارکتینگ بپرازیم:

digital-marketing-strategy-2

  • هم طراز کردن دیجیتال مارکتینگ با اهداف تجارت

اهداف بزرگ تجاری خود را پیشاپیش مشخص کنید که می تواند شامل جذب مشتری بیشتر،معرفی خدمات و محصولات خود به بازار جدید،ایجاد و افزایش آگاهی از برند مربوط به بخش های شرکت باشد.داشتن استراتژی و راهبردی مشخص و دقیق مانند نقشه ای است که به شما کمک می کند تا بدانید روی  کدامین تاکتیک،کانال ها،پیام ها و شرکا تمرکز کنید تا نتایج بهتری را بدست آورید.

  • مشخص کردن تیمی متمرکز و دقیق

دیجیتال مارکتینگ دارای بخش های مختلفی است که شامل تجزیه و تحلیل داده ها و تولید محتوا برای کانال های مختلف تجاری است که همه ی این ها نیازمند تیمی متمرکز است که باید استراتژی دقیق و کامل را طراحی کرده و روی آن برای دستیابی به نتایج بهتر تمرکز کنند.

  • الویت بندی سرمایه گذاری های مرتبط با تکنولوژی

امروزه دیجیتال مارکتینگ بیش تر نیازمند ابزاری درست و کارآمد است از پلت فرم بازاریابی گرفته تا ابزار آنالیز(تجزیه و تحلیل گر).بدون داشتن استراتژی واضح در ابتدای کار شما نمی توانید به اهداف خود برسید به عبارتی دیگر الویت بندی در انتخاب و استفاده از ابزارآلات به شما کمک میکند تا به بهترین شناخت و تجربه از مشتری خود برسید.

  • اختصاص دادن منابع درست

یکی دیگر ازدلایل نیاز به استراتژی مربوط به منابع است.دیجیتال مارکتینگ نیازمند منابع انسانی ،مالی و تکنولوژی است.برای مثال ممکن است اگر شما نیازمند کارمند،بودجه ای بیشتر،فن آوری اطلاعات باشید باید  همه ی این ها را در ابتدای کار با استراتژی دقیق مشخص کنید.

  • تمرکز روی قوه ی ابتکار مشتری

طراحی یک استراتژی موفق برای دیجیتال مارکتینگ با شناخت مشتری شروع می شود به عبارتی دیگر بر روی قوه ی ابتکار مشتری خود تمرکز کنید .این استراتژی به شما کمک میکند تا روی معرف های اجرایی مهمKPIs ))،روش های اجرایی جمع آوری اطلاعات و سیستم فن آوری بیشتر تمرکز کنید تا از این طریق به فهم عمیق تری از مشتری خود برسید.

digital-marketing-strategy

  • جلوگیری از تکرار و هدر دادن منابع

دیجیتال مارکتینگ از بخش های بسیار پیچیده ای تشکیل داده است.برای مثال بخش های تولید محتوا،مدیریت بخش های مختلف رسانه ی اجتماعی،جمع آوری اطلاعات مشتری ها که همه ی این ها نیازمند استراتژی مشخص ومنظم است تا هر بخش وظیفه ی مربوط به خود را دقیق بداند و از تلاش های تکراری  و هدردادن منابع جلوگیری کند.

  • اندازه گیری نرخ سرمایه( ROI)

اندازه گیری نرخ سرمایه به طور مداوم این امکان را به شما میدهد تا سرمایه گذاری های بهتری را انجام دهید.در استراتژی  مربوط به دیجیتال مارکتینگ شما باید ابتدا معرف های اجرایی مهم KPIs را که مربوط به تجارت خودتان است را مشخص کنید. برای مثال روی ترافیک وب سایت،تبدیل یا conversion ،روند جستجو کاملا متمرکز شوید تا بتوانید حلقه ی باز خوردی هوشمندانه و داده محور تولید کنید.

  • امتحان روش های جدید

ابزارآلات مربوط به حوزه دیجیتال مارکتینگ در حال پیشرفت است.برای مثال دستگاه ها و گجت های کوچکی که قابل پوشیدن است و پلت فرم های رسانه ی اجتماعی مانند اپلیکیشن livestreaming،periscope که روز به روز متناسب با نیاز مشتری در حال پیشرفت است.

  • ادغام و بهینه سازی دیجیتال مارکتینگ

طراحی استراتژی برای دیجیتال مارکتینگ  این امکان را به کمپانی می دهد تا سیستم مارکتینگ خود را برای ابتکارهای بیشتر ادغام و بهینه سازی کند.برای مثال ادغام شبکه های اجتماعی و بستر های موبایل برا رسیدن به اهداف استراتژی.

 

نظر خود را ارسال نمایید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *